Serwis Edukacyjny
w I-LO w Tarnowie
obrazek

Materiały dla uczniów liceum

  Wyjście       Spis treści       Wstecz  

Autor: prof. Horst Zuse
Tłumaczył: mgr Jerzy Wałaszek

©2021 mgr Jerzy Wałaszek
I LO w Tarnowie

O autorze

SPIS TREŚCI

O autorze

Horst Zuse urodził się 17 listopada 1945. Dyplom inżyniera elektryka zdobył na Uniwersytecie Technicznym w 1973 a tytuł doktorski w dziedzinie informatyki na Uniwersytecie Technicznym w Berlinie w roku 1985.

Od roku 1975 Horst pracował naukowo na Uniwersytecie Technicznym w Berlinie w stopniu starszego wykładowcy. Jego zainteresowania badawcze obejmują systemy odbioru informacji, inżynieria programowania, metryki oprogramowania oraz pomiar jakości oprogramowania w ciągu jego cyklu życiowego.

obrazek

Od 1987 do 1988 Horst pracował przez jeden rok w Instytucie Badawczym IBM im. Thomasa J. Watsona w miejscowości Yorktown Heights. W 1991 opublikował książkę pt.: Software Complexity - Measures and Methods (Złożoność Oprogramowania - Pomiary i Metody) (Wydawnictwo De Gruyter). Od roku 1989 do 1992 pracował w ESPRIT II Project 2384 METKIT (zestaw narzędzi do pomiarów edukacyjnych) należącym do Komisji Europejskiej. Od 1990 prowadził kilka razy w roku wykłady z dziedziny miernictwa oprogramowania dla ludzi związanych z przemysłem w ramach DECollege i ORACLE. Prowadził również wiele pokazów i seminariów na temat pomiarów oprogramowania na konferencjach w USA i Kanadzie.

Obecnie skierował swoje zainteresowania badawcze na potwierdzanie wyników pomiarów oprogramowania, modele przewidywań oraz standaryzację zasad wykonywania pomiarów. Od sierpnia 1994 do grudnia 1994 został zaproszony jako badacz przez Towarzystwo Matematyki i Obróbki Danych (Gesellschaft für Mathematik und Datenverarbeitung - GMD) w St. Augustin w Niemczech. W 1998 została opublikowana książka: A Framework for Software Measurement (Struktura Pomiarów Oprogramowania) (Wydawnictwo De Gruyter). Od stycznia do maja 1998 był profesorem na Uniwersytecie Południowowschodniej Luizjany w miejscowości Lafayette położonej w Luizjanie w USA. 9 grudnia 1998 dokonał habilitacji w dziedzinie Informatyki Stosowanej na wydziale informatyki Uniwersytetu Technicznego w Berlinie.

Na początek:  podrozdziału   strony 

Życie i Praca Konrada Zuse

Autor Horst Zuse

Schaperstraße 21
10719 Berlin, Germany
Tel./fax: +49-30-881-59-88
E-mail: horst.zuse@t-online.de

Tekst, fotografie oraz inne obrazki pojawiające się w artykule "Życie i Praca Konrada Zuse" są prywatną własnością Horsta Zuse i ich nieupoważniona reprodukcja lub imitacja w całości lub w części jest jawnie zabroniona. Historia życia i twórczości Konrada Zuse została umieszczona w Serwisie Edukacyjnym Nauczycieli I-LO w Tarnowie za pisemną zgodą syna wynalazcy, prof. dr inż. Horsta Zuse


Zespół Przedmiotowy
Chemii-Fizyki-Informatyki

w I Liceum Ogólnokształcącym
im. Kazimierza Brodzińskiego
w Tarnowie
ul. Piłsudskiego 4
©2021 mgr Jerzy Wałaszek

Materiały tylko do użytku dydaktycznego. Ich kopiowanie i powielanie jest dozwolone
pod warunkiem podania źródła oraz niepobierania za to pieniędzy.

Pytania proszę przesyłać na adres email: i-lo@eduinf.waw.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Jeśli nie chcesz ich otrzymywać, zablokuj je w swojej przeglądarce.

Informacje dodatkowe.