obrazek

Serwis Edukacyjny Nauczycieli I LO istnieje od 2003 roku

obrazek  obrazek  Poczta Administratora 

Witaj
w naszym serwisie


Niedz. 21 VII 2024

Aktualizacja: 10 VII 2024


Odwiedziny: 11493561
od 1 IX 2015

HISTORIA
Opiekun: mgr Jerzy Wałaszek
Serwis Edukacyjny   Algorytmika   Historia   Programowanie   Sieci   Dydaktyka   Retro (C)2008 J.W I-LO w Tarnowie

W tym dziale znajdziesz artykuły opisujące fakty historyczne dotyczące komputerów oraz informatyki.

Dziedzictwo Konrada Zuse - artykuł opisuje szczegółowo budowę komputerów Z1 i Z3 zaprojektowanych i zbudowanych w końcu lat trzydziestych ubiegłego wieku przez genialnego konstruktora niemieckiego, Konrada Zuse, który obecnie uważany jest za ojca komputerów. Dzięki uprzejmości profesora Raula Rojasa z Uniwersytetu Marcina Lutra w Halle możemy prześledzić tajniki pracy tych maszyn.

Historia graficznych systemów operacyjnych - artykuł szczegółowo opisuje chronologię powstawania kolejnych systemów operacyjnych komputerów. Jest nieocenionym źródłem wiedzy dla każdego zainteresowanego tym tematem. Z uwagi na obszerność opracowania, niektóre strony mogą ładować się długo, ale naprawdę warto poczekać.

Historia mikroprocesora Intel 4004 - z artykułu dowiesz się jak powstał pierwszy na świecie, scalony mikroprocesor oraz kto był jego prawdziwym wynalazcą.

Historia rozwoju komputerów - komputery nie pojawiły się nagle. Ich rozwój sięga czasów starożytnych. Wszystkiego dowiesz się z tego artykułu.

Komputery Colossus - artykuł opisuje historię dotychczas mało znanych komputerów brytyjskich, które podczas II Wojny Światowej pracowały w tajnym ośrodku kontrwywiadu w Bletchley Park. Można śmiało postawić tezę, iż komputery te w znacznym stopniu przyczyniły się do zwycięstwa Aliantów. W opisanych faktach nie zabrakło polskich matematyków.

Życie i praca Konrada Zuse - artykuł opisuje z życiorys ojca współczesnych komputerów, Konrada Zuse, widziany oczami jego syna, Horsta Zuse. W artykule znajdziesz wiele faktów, które nigdzie nie były publikowane.

 

Serwis Edukacyjny Nauczycieli I LO nadzorowany jest przez zespół przedmiotowy fizyki i informatyki

I Liceum Ogólnokształcące
im. Kazimierza Brodzińskiego
w Tarnowie

©2013 Jerzy Wałaszek Wersja 7.3
Zoptymalizowane dla IE oraz FireFox


obrazek
Administrator
serwisu edukacyjnego

mgr Jerzy Wałaszek
 

UWAGA!

Nie odpowiadamy na listy, w których ich autorzy żądają od nas:
  • przesyłania materiałów lub podawania źródeł łatwych do wyszukania w sieci przy pomocy serwisu Google
  • odrabiania za nich pracy domowej, w tym również zaliczeń i pisania programów
  • ponownego wyjaśniania treści artykułu lub opisywania tego, co jest już w artykule opisane - zapewne kilka stron dalej.
  • tłumaczenia podanych przykładów na inne języki programowania.
  • wyjaśniania spraw podstawowych, które opisuje każdy podręcznik do informatyki
Serwis wykorzystuje pliki cookies do celów statystycznych i reklamowych. Jeśli nie chcesz ich odbierać, zablokuj je w swojej przeglądarce. Nie przetwarzamy żadnych danych osobowych.

Informacje dodatkowe.