Serwis Edukacyjny
Nauczycieli
w I-LO w Tarnowie

obrazek

Materiały dla uczniów liceum

  Wyjście       Spis treści       Wstecz       Dalej  

Autor artykułu: mgr Jerzy Wałaszek
Uaktualniono: 31.07.2022

©2024 mgr Jerzy Wałaszek
I LO w Tarnowie

Interfejs SDL2:

SDL_GLcontextFlag

SPIS TREŚCI

Rozdział jest tłumaczeniem oryginalnej instrukcji dla biblioteki SDL2.

SDL_GLcontextFlag

Enumeracja znaczników konfiguracyjnych kontekstu OpenGL.

Wartości

SDL_GL_CONTEXT_DEBUG_FLAG zobacz do Uwag
SDL_GL_CONTEXT_FORWARD_COMPATIBLE_FLAG zobacz do Uwag
SDL_GL_CONTEXT_ROBUST_ACCESS_FLAG zobacz do Uwag
SDL_GL_CONTEXT_RESET_ISOLATION_FLAG zobacz do Uwag

Przykładowy kod

SDL_GL_SetAttribute(SDL_GL_CONTEXT_FLAGS, SDL_GL_CONTEXT_DEBUG_FLAG); 

Uwagi

Enumerację tę używa się w powiązaniu z SDL_GL_SetAttribute i SDL_GL_CONTEXT_FLAGS. Znaczniki można łączyć ze sobą bitową alternatywą.

Jeśli nie wiesz, do czego dokładnie służą te znaczniki, powinieneś założyć, że standardowe ustawienia są dobre i nie stosować znaczników. Nie tylko nie są one dostępne na wszystkich platformach i sterownikach akceleratorów graficznych, lecz mogą również w dramatyczny sposób wpłynąć na działanie OpenGL, zatem dokładnie je zbadaj, zanim zaczniesz je używać.

SDL_GL_CONTEXT_DEBUG_FLAG

Ten znacznik odpowiada GLX_CONTEXT_DEBUG_BIT_ARB w rozszerzeniu GLX_ARB_create_context dla  X11 oraz WGL_CONTEXT_DEBUG_BIT_ARB w rozszerzeniu WGL_ARB_create_context dla Windows. Na pozostałych platformach jest bieżąco ignorowany i nie zapewnia takiego samego działania. Ma on na celu wprowadzenie GL w tryb "debug", który pozwala zwykle twórcy oprogramowania na lepszy wgląd do wnętrza biblioteki, jednakże przy możliwej utracie wydajności (chociaż dana implementacja GL może, lecz nie musi zachowywać się inaczej w obecności tego znacznika).

SDL_GL_CONTEXT_FORWARD_COMPATIBLE_FLAG

Ten znacznik odpowiada GLX_CONTEXT_FORWARD_COMPATIBLE_BIT_ARB w rozszerzeniu GLX_ARB_create_context dla X11 oraz WGL_CONTEXT_FORWARD_COMPATIBLE_BIT_ARB w rozszerzeniu WGL_ARB_create_context dla Windows. Na innych platformach jest obecnie ignorowany. Ma on na celu wprowadzenie GL w tryb "forward compatible", który oznacza, że przestarzałe funkcje nie będą obsługiwane, co może zwiększyć wydajność, a odnosi się jedynie do kontekstów GL 3.0 i wyższych.

SDL_GL_CONTEXT_ROBUST_ACCESS_FLAG

Ten znacznik odpowiada GLX_CONTEXT_ROBUST_ACCESS_BIT_ARB w rozszerzeniu GLX_ARB_create_context_robustness dla X11 oraz WGL_CONTEXT_ROBUST_ACCESS_BIT_ARB w rozszerzeniu WGL_ARB_create_context_robustness dla Windows. Na innych platformach jest obecnie ignorowany. Ma na celu wymaganie od kontekstu GL wspierania trybu rozszerzenia GL_ARB_robustness, który udostępnia kilka funkcji, które są bezpieczniejsze od tych standardowych.

SDL_GL_CONTEXT_RESET_ISOLATION_FLAG

Ten znacznik odpowiada GLX_CONTEXT_RESET_ISOLATION_BIT_ARB w rozszerzeniu GLX_ARB_robustness_isolation dla X11 oraz WGL_CONTEXT_RESET_ISOLATION_BIT_ARB  w rozszerzeniu WGL_ARB_robustness_isolation dla Windows. Na pozostałych platformach jest bieżąco ignorowany i nie zapewnia takiego samego działania. Ma na celu ustalenie, co GL zrobi w przypadku awarii sprzętowej lub sterownika.

Powiązane enumeracje

Powiązane funkcje


Na początek:  podrozdziału   strony 

Zespół Przedmiotowy
Chemii-Fizyki-Informatyki

w I Liceum Ogólnokształcącym
im. Kazimierza Brodzińskiego
w Tarnowie
ul. Piłsudskiego 4
©2024 mgr Jerzy Wałaszek

Materiały tylko do użytku dydaktycznego. Ich kopiowanie i powielanie jest dozwolone
pod warunkiem podania źródła oraz niepobierania za to pieniędzy.

Pytania proszę przesyłać na adres email: i-lo@eduinf.waw.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Jeśli nie chcesz ich otrzymywać, zablokuj je w swojej przeglądarce.

Informacje dodatkowe.