2020

 

Tutaj zamieszczamy odpowiedzi na listy wysłane przez czytelników do naszego serwisu edukacyjnego, które wg naszej opinii są warte publicznej odpowiedzi ze względu na powtarzający się charakter lub poruszane w nich zagadnienia.


Pytanie czytelnika:

W serwisie niektóre strony wyświetlają się z błędami

Odpowiedź:

Zostałem zmuszony do przeniesienia całego serwisu na inny serwer, ponieważ firma hostingowa podniosła 3-krotnie koszt usługi. Serwis jest w całości utrzymywany z reklam, to zło konieczne. Inaczej musiałbym za niego płacić z własnej kieszeni, a w konsekwencji zlikwidować. Dochody z reklam nie są duże - to około 3 zł dziennie. Dlatego przeniosłem serwis do innego usługodawcy, który miał bardziej korzystne warunki: lh.pl. Zmieniły się niektóre ustawienia i wersja PHP, co wymaga poprawy każdej strony i niestety trochę potrwa. Proszę o wyrozumiałość i cierpliwość. W razie zauważenia błędu, proszę o informację na adres i-lo@eduinf.waw.pl. W liście proszę podać adres strony z błędem, co ułatwi wyszukanie jej.


Pytanie czytelnika:

Dlaczego nie korzystacie z Wordpressa?

Odpowiedź:

Po pierwsze, nie potrzebujemy Wordpressa - strony zawierają informacje cenne dla uczniów, ich wygląd jest sprawą nieco mniej ważną. Po drugie Wordpress jest narażony na różne ataki z sieci, a ja nie mam czasu tego ciągle naprawiać w razie infekcji. Stosuję czysty HTML, CSS i PHP. Dzięki temu serwis nie obciąża znacząco serwera, nawet przy dużej liczbie odwiedzin. Serwis nie przechowuje trwale danych użytkowników, zbiera jedynie adresy IP, aby wyliczać statystyki odwiedzin poszczególnych artykułów. Jednakże adresy te są codziennie usuwane i nie wykorzystujemy ich w żadnych niecnych celach.