2019

 

Tutaj zamieszczamy odpowiedzi na listy wysłane przez czytelników do naszego serwisu edukacyjnego, które wg naszej opinii są warte publicznej odpowiedzi ze względu na powtarzający się charakter lub poruszane w nich zagadnienia.


Pytanie czytelnika:

Jaki cel ma modernizacja serwisu?

Odpowiedź:

Przerabiam artykuły tak, aby można je było czytać z poziomu smartfona. Nie zawsze da się to zrobić w pełni efektywnie, ponieważ ekran smartfona jest mały i nie mieści niektórych treści w całości, niemniej jednak wynik jest zadowalający, a ponieważ przybywa użytkowników Internetu korzystających z telefonów komórkowych, przeróbka jest konieczna. W trakcie tej modyfikacji, niektóre artykuły mogą chwilowo wyglądać nieco dziwnie. Proszę o cierpliwość.


Pytanie czytelnika:

Dlaczego znikła możliwość wysyłania wiadomości do administratora z poziomu artykułu?

Odpowiedź:

Winne jest tutaj RODO. Ponieważ przesyłanie wiadomości wiązało się z zapamiętywaniem adresów i numerów IP czytelników, zrezygnowałem z tej opcji - ilość wymogów formalnych, które musiałbym spełnić jest dla mnie zbyt duża. Nasz serwis nie przechowuje danych osobowych czytelników. Działa jedynie prosty system zliczania odwiedzin stron artykułów w serwisie oraz reklamy Google (dochody z reklam umożliwiają opłacenie serwera, domeny i https, nadwyżki wykorzystuję na zakup części elektronicznych do urządzeń opisywanych w serwisie), lecz z wyłączoną opcją śledzenia odwiedzających. Zawsze można wysłać normalny e-mail korzystając z adresów na stronach artykułów. Adres e-mail znajduje się w stopce strony.