2016

 

Tutaj zamieszczamy odpowiedzi na listy wysłane przez czytelników do naszego serwisu edukacyjnego, które wg naszej opinii są warte publicznej odpowiedzi ze względu na powtarzający się charakter lub poruszane w nich zagadnienia.


Pytanie czytelnika:

Dlaczego słownik niemiecki ma tak mało haseł?

Odpowiedź:

Słownik polsko-niemiecki jest produktem ubocznym słownika polsko-esperanckiego, który zbliża się do 200 tys. haseł. Stworzenie słownika to tysiące godzin pracy. Nie dysponuję teraz takim czasem. Poza tym słowniki niemieckie są dostępne na rynku w różnych opracowaniach i zapotrzebowanie na nie nie jest takie duże, jak na dobry słownik esperancki.


Pytanie czytelnika:

Dlaczego strona o modelach nie jest kontynuowana?

Odpowiedź:

Faktycznie, ostatnio nie miałem czasu się tym zając. Do robienia modelu trzeba mieć i czas, i miejsce. Myślałem, że uda mi się w ferie, ale nic z tego nie wyszło. W tygodniu roboczym muszę przygotowywać materiały na zajęcia, a po pracy jestem po prostu zmęczony i robi się szybko ciemno – najlepiej pracować przy świetle dziennym. Na razie modele muszą poczekać.


Pytanie czytelnika:

Zauważyłem, że nie można wejść do waszego serwisu z głównej witryny waszej szkoły.

Odpowiedź:

Sprawdziłem to, rzeczywiście tak jest. Napisałem do dyrektorki odpowiednie pismo w tej sprawie. Ja nie mam dostępu do strony głównej. Obsługują ją "jacyś" informatycy. Na szczęście serwis jest na tyle popularny w sieci, że wystarczy wpisać w Googlach hasło "serwis edukacyjny", aby doń dotrzeć.


Pytanie czytelnika:

Dlaczego artykuł o mikrokontrolerach przestał być kontynuowany?

Odpowiedź:

Nie przestał być kontynuowany, tylko pracuję nad jego nową, mam nadzieję, że lepszą, wersją. Dla niecierpliwych podaję adres:

Kurs Techniki Cyfrowej