obrazek I Liceum Ogólnokształcące
im. Kazimierza Brodzińskiego

w Tarnowie

Powrót do menu

 

obrazek

Wyszukał i opracował mgr Jerzy Wałaszek (C)2003 I LO Tarnów 
6-02-2003
 

Prezentowana strona jest w ciągłej rozbudowie, więc zaglądajcie tu często, a na pewno znajdziecie coś interesującego dla siebie.

obrazek

Absolute Background Textures Archive
NAJWIĘKSZA W INTERNECIE KOLEKCJA DARMOWYCH TEKSTUR DLA TŁA
Zawiera obecnie ponad 4,339 płynnie łączących się ze sobą, atrakcyjnych tekstur tła do zastosowania na stronach WWW, w oprogramowaniu graficznym lub na pulpicie Windows. Obrazki są uporządkowane w zależności od kolorów i motywów. Witryna posiada możliwość przeglądania grafik

obrazek

Absolute Web Graphics Archive
JEDNA Z NAJWIĘKSZYCH W INTERNECIE KOLEKCJI BEZPŁATNYCH GRAFIK
Teraz zawiera ponad 10,000 znaków, linii, strzałek, obrazków, ikon i przycisków do bezpośredniego użycia na stronach WWW.

obrazek

Absolute Fonts Archive
NAJWIĘKSZY W INTERNECIE ZBIÓR BEZPŁATNYCH ZESTAWÓW CZCIONEK
Zawiera obecnie 5,015 wysokiej jakości, atrakcyjnych czcionek do zastosowania na stronach WWW, w grafice oraz w przetwarzaniu tekstów.

obrazek

Beverly's Texture Heaven
Mnóstwo różnych grafik do zastosowania na tło stron WWW zebranych tematycznie.

obrazek obrazek

Witryna ta zawiera setki oryginalnych, całkowicie bezpłatnych grafik dla stron WWW. Grafiki te obejmują zbiory stron, tła, ramki, przyciski i banery.

obrazek

Free-Backgrounds.Com
Darmowe zasoby graficzne, oryginalne grafiki tła z setkami gotowych, przyciągających uwagę projektów.

obrazek obrazek

Zbiór oryginalnych teł oraz znaków na różne okazje.

obrazek

Background City
Tła i tekstury plus porady i wskazówki. Strona udostępnia ciekawe narzędzie do tworzenia trójwymiarowych napisów, które można zbudować bezpośrednio w przeglądarce.

obrazek obrazek

Strona zawiera mnóstwo grafik i tekstur na tła stron WWW, przyciski, banery itp. Wszystko to bezpłatnie dostępne dla każdego pod warunkiem umieszczenia na tworzonej stronie hiperłącza do witryny autora grafik. Oprócz obrazków witryna zawiera wiele ciekawych narzędzi przydatnych podczas projektowania własnych stron WWW.

obrazek

Free Graphics for your page
Wiele grafik na tła, gotowe wzory stron, przyciski, kliparty. Możliwość doboru kolorystyki strony. Samouczki i wiele innych ciekawostek.

obrazek

Netscape's Background Sampler
Kilkanaście gotowych do użycia grafik na tła stron, które możesz zastosować u siebie poprzez odwołanie do URL na serwerze Netscape lub skopiować je do swojego katalogu.

obrazek obrazek

Znajdziesz tutaj dużo ciekawych projektów trójwymiarowych przycisków w różnych zestawach zebranych kolorystycznie i tematycznie. Użycie przycisków jest bezpłatne, wymaga jedynie umieszczenia na stronie obrazka z hiperłączem do autora grafik.

obrazek obrazek

Duża liczba czcionek, klipartów, grafik na tła, animacji, pasków, strzałek itp.  Witryna pozwala również utworzyć on-line własne logo, które można później umieścić na tworzonych stronach WWW.

obrazek

Buttons4Free.com
Duża liczba obrazów przycisków, wypunktowań i grafiki na tła stron WWW. Obrazki można stosować na niekomercyjnych stronach WWW.

obrazek obrazek

Jedna z najlepiej opracowanych witryn zawierających grafikę dla stron WWW. Mnóstwo teł, przycisków, motywów graficznych o profesjonalnej jakości. Udostępnione grafiki można stosować bezpłatnie na niekomercyjnych stronach WWW. Autorzy proszą o nie stosowanie łączy graficznych do plików na ich witrynie - spowalnia to dostęp dla wszystkich użytkowników. Używane pliki należy pobrać i umieścić na własnym serwerze.

   
   

 

Próbki grafik, które można użyć w projektach stron WWW na lekcji

obrazek   obrazek   obrazek   obrazek
obrazek obrazek obrazek obrazek obrazek
obrazek  obrazek obrazek
obrazek obrazek obrazek obrazek obrazek


 


obrazek
obrazek
obrazek
obrazek
obrazek
obrazek
obrazek
obrazek
obrazek
obrazek
obrazek
obrazek
obrazek
obrazek
obrazek
obrazek
obrazek
obrazek


obrazekobrazekobrazekobrazekobrazekobrazekobrazekobrazekobrazekobrazekobrazekobrazek
obrazekobrazekobrazekobrazekobrazekobrazekobrazekobrazekobrazek
obrazekobrazekobrazekobrazekobrazekobrazekobrazek


obrazekobrazekobrazekobrazekobrazekobrazek

Aby wykorzystać jedną z grafik prezentowanych tutaj, wskaż ją kursorem myszki, kliknij prawym przyciskiem i z menu kontekstowego wybierz opcję "Zapisz Jako". Następnie w okienku dialogowym zapisu na dysku odszukaj swój katalog roboczy, zmień wg życzenia nazwę pliku graficznego i zapisz go tam. Możesz również przekopiować grafikę poprzez schowek, jednak ten pierwszy sposób w sumie jest lepszy, gdy będziesz pobraną grafikę używał jako tło strony lub tabelki. W identyczny sposób postępuj ze wszystkimi obrazkami wyświetlanymi w okienku przeglądarki Internet Explorer.