I Liceum Ogólnokształcące
im. Kazimierza Brodzińskiego

w Tarnowie

Powrót do menu

 

Wyszukał i opracował mgr Jerzy Wałaszek (C)2003 I LO Tarnów 
6-02-2003
 

Prezentowana strona jest w ciągłej rozbudowie, więc zaglądajcie tu często, a na pewno znajdziecie coś interesującego dla siebie.

Absolute Background Textures Archive
NAJWIĘKSZA W INTERNECIE KOLEKCJA DARMOWYCH TEKSTUR DLA TŁA
Zawiera obecnie ponad 4,339 płynnie łączących się ze sobą, atrakcyjnych tekstur tła do zastosowania na stronach WWW, w oprogramowaniu graficznym lub na pulpicie Windows. Obrazki są uporządkowane w zależności od kolorów i motywów. Witryna posiada możliwość przeglądania grafik

Absolute Web Graphics Archive
JEDNA Z NAJWIĘKSZYCH W INTERNECIE KOLEKCJI BEZPŁATNYCH GRAFIK
Teraz zawiera ponad 10,000 znaków, linii, strzałek, obrazków, ikon i przycisków do bezpośredniego użycia na stronach WWW.

Absolute Fonts Archive
NAJWIĘKSZY W INTERNECIE ZBIÓR BEZPŁATNYCH ZESTAWÓW CZCIONEK
Zawiera obecnie 5,015 wysokiej jakości, atrakcyjnych czcionek do zastosowania na stronach WWW, w grafice oraz w przetwarzaniu tekstów.

Beverly's Texture Heaven
Mnóstwo różnych grafik do zastosowania na tło stron WWW zebranych tematycznie.

Pambytes Free Web Graphics

Witryna ta zawiera setki oryginalnych, całkowicie bezpłatnych grafik dla stron WWW. Grafiki te obejmują zbiory stron, tła, ramki, przyciski i banery.

Free-Backgrounds.Com
Darmowe zasoby graficzne, oryginalne grafiki tła z setkami gotowych, przyciągających uwagę projektów.

Phyllis's Backgrounds

Zbiór oryginalnych teł oraz znaków na różne okazje.

Background City
Tła i tekstury plus porady i wskazówki. Strona udostępnia ciekawe narzędzie do tworzenia trójwymiarowych napisów, które można zbudować bezpośrednio w przeglądarce.

Strona zawiera mnóstwo grafik i tekstur na tła stron WWW, przyciski, banery itp. Wszystko to bezpłatnie dostępne dla każdego pod warunkiem umieszczenia na tworzonej stronie hiperłącza do witryny autora grafik. Oprócz obrazków witryna zawiera wiele ciekawych narzędzi przydatnych podczas projektowania własnych stron WWW.

Free Graphics for your page
Wiele grafik na tła, gotowe wzory stron, przyciski, kliparty. Możliwość doboru kolorystyki strony. Samouczki i wiele innych ciekawostek.

Netscape's Background Sampler
Kilkanaście gotowych do użycia grafik na tła stron, które możesz zastosować u siebie poprzez odwołanie do URL na serwerze Netscape lub skopiować je do swojego katalogu.

Znajdziesz tutaj dużo ciekawych projektów trójwymiarowych przycisków w różnych zestawach zebranych kolorystycznie i tematycznie. Użycie przycisków jest bezpłatne, wymaga jedynie umieszczenia na stronie obrazka z hiperłączem do autora grafik.

Duża liczba czcionek, klipartów, grafik na tła, animacji, pasków, strzałek itp.  Witryna pozwala również utworzyć on-line własne logo, które można później umieścić na tworzonych stronach WWW.

Buttons4Free.com
Duża liczba obrazów przycisków, wypunktowań i grafiki na tła stron WWW. Obrazki można stosować na niekomercyjnych stronach WWW.

to eos development home page

Jedna z najlepiej opracowanych witryn zawierających grafikę dla stron WWW. Mnóstwo teł, przycisków, motywów graficznych o profesjonalnej jakości. Udostępnione grafiki można stosować bezpłatnie na niekomercyjnych stronach WWW. Autorzy proszą o nie stosowanie łączy graficznych do plików na ich witrynie - spowalnia to dostęp dla wszystkich użytkowników. Używane pliki należy pobrać i umieścić na własnym serwerze.

   
   

 

Próbki grafik, które można użyć w projektach stron WWW na lekcji

        

 


 Aby wykorzystać jedną z grafik prezentowanych tutaj, wskaż ją kursorem myszki, kliknij prawym przyciskiem i z menu kontekstowego wybierz opcję "Zapisz Jako". Następnie w okienku dialogowym zapisu na dysku odszukaj swój katalog roboczy, zmień wg życzenia nazwę pliku graficznego i zapisz go tam. Możesz również przekopiować grafikę poprzez schowek, jednak ten pierwszy sposób w sumie jest lepszy, gdy będziesz pobraną grafikę używał jako tło strony lub tabelki. W identyczny sposób postępuj ze wszystkimi obrazkami wyświetlanymi w okienku przeglądarki Internet Explorer.