Serwis Edukacyjny
w I-LO w Tarnowie
obrazek

Materiały dla uczniów
szkół średnich

  Wyjście       Spis treści       Wstecz       Dalej  

obrazek

Autor artykułu: mgr Jerzy Wałaszek
Konsultacje: Wojciech Grodowski, mgr inż. Janusz Wałaszek
Uaktualniono 29.01.2024

©2024 mgr Jerzy Wałaszek
I LO w Tarnowie

obrazek

Książki dla czytników ebooków

SPIS TREŚCI

Opis

Zbiór książek, które sformatowałem dla czytników Inkbook Classic, Kindle Touch 7 i Pocketbook Touch Lux 3. Książki dla Inkbooka są w formacie epub, zawierają osadzoną czcionkę o dobrej jakości i wyglądają bardzo przyzwoicie, prawie tak samo jak na Kindle'u. Książki dla Kindle'a są w nowszym formacie azw3 bez osadzonych czcionek, co w niczym nie przeszkadza, ponieważ wbudowane w Kindle'a czcionki są bardzo wysokiej jakości (w przeciwieństwie do Inbooka Classic, który oprócz tego źle formatuje książki epub - moje konwersje niwelują tę wadę w całości). Format azw3 czytają wszystkie nowsze czytniki Kindle. Książki posiadają podział wyrazów, dzięki czemu tekst lepiej wygląda na czytniku. Kompilacji dokonałem za pomocą programów Calibre oraz Sigil. Do okładek używałem aplikacji CorelDraw.

Przykład: Kindle kontra Inkbook

obrazek

obrazek

Książki z domeny publicznej udostępnione są na moim dysku Google. Można je czytać bezpośrednio na tym dysku za pomocą wbudowanej aplikacji Cloud ePub Reader:

Jednakże dużo lepszym rozwiązaniem jest pobranie pliku książki i przesłanie go do dedykowanego czytnika ebooków. Czytnik może przechowywać całą bibliotekę i daje wiele wygodnych funkcji (jedną z nich jest to, iż mieści się w kieszeni kurtki lub plecaka i można go ze sobą wszędzie zabrać). Oryginalnie tworzyłem książki na czytnik inkBOOK, jednakże zraziłem się do niego i do sprzedającej go firmy. Teraz tworzę książki tylko na dobre czytniki plików epub (np. Pocket book) i azw3 (np. wszystkie Kindle). Pliki książek można przesyłać do tych czytników kabelkiem USB z komputera głównego przy pomocy darmowej aplikacji Calibre (szczególnie polecam ten sposób w przypadku czytników Kindle).


Liczba książek sformatowanych: 3.305
Liczba książek nieprzetworzonych: 13.532

Na początek:  podrozdziału   strony 

Zespół Przedmiotowy
Chemii-Fizyki-Informatyki

w I Liceum Ogólnokształcącym
im. Kazimierza Brodzińskiego
w Tarnowie
ul. Piłsudskiego 4
©2024 mgr Jerzy Wałaszek

Materiały tylko do użytku dydaktycznego. Ich kopiowanie i powielanie jest dozwolone
pod warunkiem podania źródła oraz niepobierania za to pieniędzy.

Pytania proszę przesyłać na adres email: i-lo@eduinf.waw.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Jeśli nie chcesz ich otrzymywać, zablokuj je w swojej przeglądarce.

Informacje dodatkowe.